Doprava při objednávce nad 1500 Kč zdarma.

Můj příběh

Proč vznikla kraťásková spodnička Frees?

Odjakživa miluji sukně. Jsou pohodlné, ženské, a když se podaří nákup, tak i barevné a veselé. 

Nicméně, v létě  jsem sukně nikdy moc nenosila. 

Ne že bych nechtěla – to jsem vážně teda chtěla – ale mám problém s velmi bolestivým třením stehen. 

Vyzkoušela jsem spousty zaručených způsobů, jak tomu předejít. Namátkově uvedu třeba deodorant, dětský pudr (s tím je legrace, to vám povím – bílý prášek máte všude), bandaletky (takové ty pásky na stehna, co se občas vesele zařezávají přesně tam, kam nemají), elastické kraťasy (takové ty „skorocyklistické“ - většinou jsou vyrobené z nějakého umělého materiálu – v horkém létě další velká legrace).

No, nic z toho mi vlastně nakonec nevyhovovalo, nefungovalo, nebylo to ono, prostě jsem byla znechucená. 

A tak jsem zkusila něco vymyslet sama tak, aby to vyhovovalo mně. Protože já opravdu chci v létě nosit sukně a šaty. Prostě chci. Přes to nejede vlak.

Posbírala jsem si v hlavě zkušenosti, které jsem měla. Řekla jsem si, že to „něco“, co vytvořím, nebude nepříjemné, zařezávající se, upnuté, škrtící a nevzhledné.  

A tak tu mám  Frees – kraťáskovou spodničku. 

 

Celé léto jsem Frees testovala, upravovala střih, a běhala v ní jednoduše řečeno všude. Do práce, po parku, za dětmi, za psem …. a jsem z ní nadšená. Není nepříjemná na nošení, zbytečně se v ní nepotím, má upravený stříh – „nečouhá“ na boku z pod sukně a nemá nadbytek švů - a nezařezává se naprosto nevhodně do stehen a pasu.  

Taková vtipná příhoda nastala v okamžiku, když jsem měla odjet k moři (měla jsem Frees jen v černé variantě) a začala jsem zmateně hledat všude na internetu, kde koupit tělovou barvu. Nic jsem nenašla a dost mě to naštvalo. A taky přivedlo k myšlence, že chci dělat Frees ve více barvách, a že ji chci nabídnout i ostatním. 

Jo a na závěr bych ráda uvedla, že kromě tření stehen je Frees výborná i na problém s větrem. Já například - když si mám vzít jakoukoliv trochu volnější sukni - začnu sledovat počasí a křivku větru a řeším, zda ten den nebude příliš větrno. On vítr a volná sukně (a její neutuchající tendence se zvedat) nejdou totiž příliš dohromady. Pokud mám Frees, tak to příliš neřeším. Když se ta sukně nadzvedne, tak jde maximálně vidět, že mám spodničku. A ta je navíc volná, takže to nevypadá, že jsem si omylem oblékla pod sukni cyklokraťasy. 

Takže jak říkám, já jsem nadšená. A vy budete taky!